Dějiny firmy ContiTech

Náš původ. Základ představ.

Dějiny firmy ContiTech

Akciová společnost Continental byla založena v roce 1871 v dolnosaském Hannoveru. Naši předchůdci zde vyráběli vůbec první huštěné cyklistické pneumatiky v celém Německu, v hlavách chytrých vědců se zde pak zrodila myšlenka, jak konstruovat pneumatiky i do automobilů. V podstatě na těchto nápadech Continental vyrůstal a zaujal již brzy místo mezi předními výrobci pneumatik na světě.

Dnes jsou se slavným jménem našeho podniku spojeny kromě pneumatik i další technické produkty: když v roce 1900 odstartovala první německá vzducholoď, utěsňovala plynové články balónová látka z výrobny firmy Continental. Nové tlumiče vibrací vyráběné z kompozita pryže a kovu ideálně absorbují otřesy a zvyšují bezpečnost a pohodlí za jízdy.

Přední místo na světovém trhu patří již po celá desetiletí našim pryžovým tiskařským plátům s kompresí vrstvou. Hnací řemeny jsou zárukou spolehlivého přenosu síly stále silnějších motorů.

Systémy vzduchového pérování nabízejí řešení komfortního uložení užitkových a kolejových vozidel, jak vozidla tak i stroje profitují z fluidní techniky firmy Continental. Kromě toho je Continental aktivní také v hornickém průmyslu: ocelové lanové popruhy přinesly zlom v oblasti přepravy a přispěly podstatnou měrou k zefektivnění těžby.

Úspěch těchto produktů vedl v roce 1991 k vyčlenění a osamostatnění koncernového úseku technických produktů a převedení pod značku ContiTech.

Akciová společnost ContiTech AG dále rostla a stala se v roce 2004 světovou jedničkou v oblasti technologie výroby kaučuku a plastů nesouvisejících s průmyslem pneumatik.

V roce 2008 se rozjíždí auto budoucnosti nabyté řešeními od ContiTech, řešeními udržitelné mobility v oblasti pohonu, vnitřního vybavení, uložení a fluid technology.

Continental dne 30. ledna 2015 ukončil akvizici americké gumárenské společnosti Veyance Technologies Inc., se sídlem ve Fairlawn, Ohio. Nejdůležitější akvizicí v historii naší společnosti tak mezinárodní automobilový dodavatel, výrobce pneumatik a průmyslový partner posiluje svou celosvětovou činnost.

 

Continental-Caoutchouc- & Gutta-Percha Compagnie: založena v roce 1871 v dolnosaském Hannoveru.